Ohlášky


Farní tábor v Pačlavicích (24.7. - 30.7.2018)              Co by to bylo za prázdniny, kdybychom se i letos nevydali k našim milovaným babičce a dědečkovi. A proto i naše malá Nikolka se rozhodla strávit prázdniny s deděčkem, Antoinem Exupérym. Ano, s neobyčejným dědečkem, který má co vyprávět. A hned první večer chtěla Nikolka spolu s dalšími dvaceti kamarády slyšet příběh na dobrou noc, ale ne ledajaký. Ten, který je nejlepší a děděčkův nejoblíbenější, o Malém princi. Dedečkovo vyprávní bylo tak živé, že všichni viděli a dodokce i slyšeli Malého prince. Sotva dědeček svůj příběh dovyprávěl, tak jsme se chtěli s Malým princem setkat. Ale to už bylo dávo, co dědeček potkal Malého prince v poušti. Ale za pokus by to stálo, alespoň oprášit staré letadlo a vydat se hledat malého prince.

Nasadiť brýle. Pořádně se chytnou kamarádů a ... START!

Vyletěli jsme do vesmíru vstříct novým dobrodružstvím. Potkali jsme planetku se Zeměpiscem, Lampářem, Podnikatelem, dokonce jsme dorazili na planetku jménem Kroměříž za Králem, ale všechni z nich věděli jenom to, že malý princ na jejich planetce kdysi byl. Až jsme narazili na kamarádku, Lišku. Chvíli nám trvalo, než jsme se stali kamarády, ale takové přátelství, to chvíli trvá.

Poté jsme již mohli zamířit rovnou na planetu B612. Malý princ nás mile uvítal. Probuzeni do krásného slunečného dne jsme společné setkání oslavili mší svatou a hráli hry s Malým princem. Ovšem starat se o planetu není žádná stranda, a tak jsme na chvíli přerušili hry vlajek (ve kterých je mimochodem Malý princ velice dobrý) a pomohli jsme mu vytrhat baobaby, vymést sopky, uchránit jeho milovanou růžičku pře větry a na závěr se společně kochat zpady slunce. To jste věděli, že na jeho planetce stačí poposednout a metr vedle a můžete se dívat na západ slunce znovu? Cesta na planetu Zemi byla daleká a dlouhá, tak jsme se museli s Malým princem rozloučit. Nasadit ochrané brýle, chytnout se kamarádů, aby nikdo při odletu nevypadl a pomocí dědečkova letadla se dotat zpět, domů. Po cestě jsme narazili na dva hádájící se astronuty. Američana a Rusa. Hádali se, kdo objeví vodu na Marsu, a tak jsme jim pomohli a všichni jsme ji nakonec našli!

Letošní ročník farního tábora byl speciální ve spojení dvou farností – Němčice nad Hanou a Brodek u Prostějova, ale to nic neměnilo na tom, že jsme si to parádně užili a společně zažili nabitý týden s novými přáteli. J

Tak za rok naviděnou, hlavní vedoucí Víťa Adamík J
Comments