Podrobné informace

Vycházíme z bohatých zkušeností farnosti sv. Mořice v Kroměříži, kteří do pastoračního domu Velehrad jezdí každý rok.

Ubytování na pokojích
Ubytovací kapacita je 42 lůžek a 7 přistýlek.
Ve druhém patře jsou 4 pokoje po 5 lůžkách. V každém pokoji je možná přistýlka. (Dohromady max. 24 míst.) Doporučení správce je, aby ve 2. patře bydleli muži, protože tam jsou WC a sprchy v mezipatře vyhrazeny jen mužům.
Ve třetím patře je 5 pokojů. 4 pokoje po 5 lůžkách. Ve třech z nich je možná přistýlka. Pátý pokoj má dvě lůžka.
(Dohromady max. 25 míst.) Doporučení správce je, aby ve 3. patře bydleli ženy, protože tam jsou WC a sprchy v mezipatře vyhrazeny jen ženám.
Rozdělení do pokojů samozřejmě záleží na domluvě rodin či manželských párů. Díky přehledu pokojů bude rozdělení provedeno ještě před odjezdem na dovolenou.

Duchovní program
Den bychom začínali společnou mší svatou v kapli a večer bychom mohli uzavřít modlitbou večerních chval. Žádný jiný duchovní program se nechystá (nejedeme na duchovní cvičení). Kněz samozřejmě bude k dispozici ke svátosti smíření či rozhovoru.

Tůry, výlety, procházky

Po snídani bude denně organizován turistický výjezd. Na túru obdrží každý balíček s jídlem, po návratu bude společná teplá večeře. V průběhu dne bude možno zakoupit si nápoje v autobusu za Kč. Bude možnost  vybrat si náročnější nebo lehčí turistické trasy (rodiny s dětmi, senioři, zdatní turisté). Xerokopie denních tras s mapkami  budou připraveny pro každého.


Nutno vzít sebou - bude upřesňováno

Jídlo na cestu tam (nápoje a kávu možno zakoupit v autobuse), turistické oblečení: ve výbavě nesmí chybět teplá zimní bunda, větrovka, rukavice, pláštěnka, dobré boty i do sněhu, přezůvky pro ubytovnu, batůžek na túry, sluneční brýle, krém na opalování, zimní čepice, osobní léky,  malá vlastní lékárnička s obinadlem a náplastí, dva páry silných ponožek.

Osobní doklady - občanský průkaz nebo cestovní pas, průkaz pojištěnce.

Je dobré vzít  i dalekohled a fotoaparát. Vše uložte, pokud možno, do jednoho batohu (popřípadě  kufru). 


Comments